Każdy z Was w swojej przestrzeni domowej ma chociaż jedno lustro. Najczęściej pojawiają się one w łazienkach lub w miejscach, w których zależy nam na możliwości obejrzenia całej sylwetki. W nowoczesnym wnętrzu lustro może jednak pełnić więcej funkcji. Jak dobrać zwierciadło do wnętrza?

Jakość

Dziś lustra można kupić w marketach budowalnych, internecie oraz bezpośrednio u producentów. Jak jednak wybrać zwierciadło, które posłuży długie lata? Ceny luster są zróżnicowane i zależą najczęściej od jakości materiału, z jakiego zostały one wykonane. Jakość tafli szkła ma ogromne znaczenie. Na tych wyprodukowanych w Chinach, które zazwyczaj kuszą niską ceną, po krótkim okresie użytkowania możecie zauważyć brzydkie zaczernienia lub plamy. Są to produkty, których powłoka zabezpieczająca – srebrny podlew lustra – jest bardzo słabej jakości. Warto zapytać przed kupnem o kraj pochodzenia danej tafli.

Kolor

Zgodnie z przeznaczeniem lustra warto zastanowić się nad jego kolorem. Oczywiście najbardziej popularnym typem są te w odcieniu srebra, najlepiej oddają one też rzeczywistość. Jeśli jednak chcecie, aby tafla była jedynie elementem dekoracyjnym, a Wasza cera w lustrzanym odbiciu wyglądała na bardziej śniadą, warto pomyśleć o produkcie z powłoką grafitową. Są to tafle znacznie ciemniejsze, stosowane na korytarzach, w garderobach itp. Przyciemniają one rzeczywisty obraz, tworząc go mniej dokładnym, a przy tym często ładniejszym. Stosujcie takie rozwiązania w miejscach, w których nie musicie widzieć każdego szczegółu odbicia. Nadają one charakter wnętrzu i sprawiają, że staje się ono ciekawsze.

Produkt dodany do obserwowanych
Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.