Minimalistyczne lustra także świetnie sprawdzą się w wnętrzu

Prostota i styl

Lustra pełnią dwie role – funkcjonalną i dekoracyjną, w przypadku tej drugiej mogłoby się wydawać, że musi być ono jak najbardziej ozdobne lub czymś się wyróżniać, ale jak się okazuje nie musi być to prawdą i minimalistyczne lustra także świetnie sprawdzą się w niejednym wnętrzu. Kluczem jest oczywiście dopasowanie modelu do wystroju, ale także odpowiednie jego umiejscowienie. Takie lustro może pasować do różnych pomieszczeń, więc warto zastanowić się nad tym właśnie stylem.

Jak wybrać minimalistyczne lustro?

Za określeniem minimalizmu kryje się prostota, jasne barwy i ostrożność z doborem dodatków, dlatego wybór lustra w takim stylu może sprawiać niektórym osobą problem. Nie ma się jednak czego bać, ponieważ minimalistyczne lustro może okazać się strzałem w dziesiątkę, a modeli spośród których możemy wybierać jest naprawdę dużo. Wiele luster z naszego katalogu idealnie sprawdzi się w takim wystroju, jest jednak kilka ważnych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę podejmując decyzję, które z nich wybrać.

W przypadku minimalistycznych luster należy zrezygnować z dużych, ozdobnych ram, ale nie oznacza to wcale, że wszystkie obramowane lustra od razu są spisane na straty. Sprawdzą się modele z gładkimi ramami w jednym kolorze, bez zdobień, które w minimalizmie powinno się ograniczać. Najczęściej wybierane są czarne, białe i szare ramy, ale przy odpowiednim wystroju można sięgnąć także po inne barwy. Można zdecydować się także na lustro ze szprosami, jednak należy pamiętać, że w minimalizmie mniej znaczy więcej, dlatego warto przyjrzeć się prostym modelom z małą ilością szprosów, takim jak dostępne w naszym katalogu warianty lustra Aleksander, czy modele Alfred, Nordi lub Lukas.

Dużą rolę odegra kształt lustra, który zgodnie z założeniami stylu powinien być prosty. Dobrze sprawdzą się standardowe prostokątne modele, a także nieskomplikowane okrągłe, owalne i półokrągłe lustra. Najważniejsze będzie odpowiednie umieszczenie ich względem innych mebli, tak by jak najlepiej się komponowały, nie sprawiając przy tym wrażenia nazbyt zapchanego wystroju. 

Warto pamiętać, że minimalistyczne nie oznacza małe, większe modele też mogą być zachowane w duchu minimalizmu, istotne jest jednak odpowiednie zarządzanie przestrzenią i światłem. Należy zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać luster naprzeciwko dużej liczby innych dekoracji, ponieważ niejako podwoimy ich ilość. Częstym zabiegiem przy dekorowaniu w minimalistycznym stylu jest umieszczanie przed stojącym lub naściennym lustrem roślin, najlepiej zdecydować się na proste gatunki, które nie posiadają kwiatów. 

Minimalistyczne lustro na każdy styl

Dużą zaletą takich luster jest to, że sprawdzą się świetnie nie tylko w minimalistycznym wnętrzu, ale mogą równie dobrze prezentować się w połączeniu z innymi stylami. Ich prosta budowa działa na korzyść ich uniwersalności, a eksperymentowanie z różnymi typami wystrojów może dać niespodziewany, ale ciekawy efekt. 

Takie modele doskonale wpasują się w minimalistyczny i surowy charakter stylu industrialnego i loftowego, w których liczą się duże, przestronne pomieszczenia. Sprawdzą się tu obszerne, proste lustra, które uwydatnią przestrzeń i nie odwrócą uwagi od reszty wystroju, a do tego wszystkiego staną się dodatkowym elementem, który pomoże przy użyciu światła nadać odpowiedni nastrój i podkreślić istotne elementy.

Kolejnymi stylami, które dobrze współgrają z minimalizmem są style nowoczesny i skandynawski. Styl nowoczesny również skupia się na stonowanych kolorach, styl skandynawski za to cechuje silny związek z naturą, oba skupiają się wokół minimalizmu i prostych form. Dlatego też proste, eleganckie lustra pomogą utrzymać harmonię wnętrza, jednak w przypadku tych styli możemy trochę bardziej swobodnie podejść do ich ilości i kształtu. Sprawdzą się delikatne okrągłe modele, duże naścienne lustra, ale także bardziej niestandardowe kształty, wykonane w minimalistycznym stylu i pozbawione ram. 

Minimalizm jest wystarczająco uniwersalny by poradzić sobie z dopełnieniem niemal każdego stylu, pozostawiając dużą dowolność. Przy tworzeniu naszych luster staramy się, dać klientom duży wybór i projektować nasze produkty tak, by pasowały do każdego wnętrza. Nie jest więc ważne czy lustro ma znaleźć się w nowoczesnym czy loftowym pomieszczeniu, każdy znajdzie coś, co najlepiej będzie dopełniać dany wystrój.

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.