- Porady
- 4 polubień
- 945 odwiedzin

Od kiedy pojawiły się lustra LED, nie tylko zyskały dużą popularność. Stały się także synonimem nowoczesnego i eleganckiego stylu, który wciąż nie wychodzi z mody. Najczęściej są wybierane do łazienek. W tym pomieszczeniu szczególnie potrzebne jest światło przy wykonywaniu codziennych czynności higienicznych i kosmetycznych.
Niedawno pisaliśmy o tym, jak dobrać oświetlenie lustra w łazience. Wspominaliśmy tam, że jedną z opcji jest wybór lustra z wbudowanym oświetleniem. Są to właśnie lustra LED, których szeroką gamę znajdziesz w naszym sklepie. Do ich oświetlenia wykorzystuje się diody i taśmy LED. Są energooszczędne, trwałe oraz wydajne, a przy tym zapewniają równomierne światło. Jednak światło światłu nierówne. Dlatego u nas możesz również wybrać indywidualną konfigurację kilku parametrów technicznych, które wpływają nie tylko na funkcjonalny, ale też wizualny aspekt.
Wydajność, moc, barwa i intensywność światła
• Żywotność LED – podstawowa lub do wyboru przedłużona. Diody LED same w sobie są bardzo wydajne i starczają na bardzo długi czas w porównaniu do innych źródeł. Jednak zależnie od warunków użytkowania, warto zainwestować w oświetlenie o przedłużonej żywotności. Jest to istotne zwłaszcza w miejscach, gdzie jest użytkowane długo i intensywnie.
• Biała barwa światła – zimna, ciepła lub neutralna. Wyrażana w kelwinach (K), które określają miarę barwy światła jako ciepło bądź chłód.
To jednostka temperatury w układzie SI, którą mierzy się temperaturę barwową, a konkretnie kolor światła. Im ta temperatura jest wyższa, tym światło jest chłodniejsze i niebieskie. Im niższa, tym cieplejsze i bardziej żółte. Pomiędzy jest barwa neutralna, określana nieraz jako biała.
• Barwa RGB – różne konfiguracje kolorów oraz natężenia światła, z możliwością zmiany i mieszania. Przydatne do różnych praktycznych potrzeb, a przede wszystkim dla strony wizualnej i dekoracyjnej, a nawet własnego nastroju. Sterowanie kolorami odbywa się za pomocą pilota.
• Gęstość LED – ilość punktów na taśmie LED wyrażana w liczbie diod na 1 metr. Zwykle jest to od 30 do 120. Gęstość diod LED decyduje o intensywności światła, co przekłada się nie tylko na delikatniejsze lub lepsze doświetlenie, ale też efekt wizualny oraz dekoracyjny.
• Włącznik dotykowy lub sensoryczny – ręczne lub bezdotykowe sterowanie oświetleniem, czyli włączanie i wyłączanie światła. Warto dodać, że wszystkie lustra LED wymagają bezpośredniego podłączenia do sieci o napięciu 230V. Wymienione opcje są wygodniejsze oraz efektowniejsze od standardowego włącznika ściennego.
Te wszystkie parametry możesz u nas dowolnie wybierać i konfigurować do indywidualnych preferencji, własnych potrzeb i gustów. Wystarczy, że wybierając lustro z podświetleniem LED, zaznaczysz w odpowiednim okienku swój wybór. Przy każdym z parametrów znajdziesz ikonkę, żeby wyświetlić bliższe informacje o danym parametrze czy funkcji. Jeśli jednak wciąż nie do końca wiesz, czym i po co te tajemnicze parametry są, to przybliżamy kilka dodatkowych szczegółów. Mamy nadzieję, że będą pomocne w podejmowaniu decyzji.
Rodzaje i porównanie taśm LED – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wszyscy martwimy się o rachunki i staramy się oszczędzać, zwłaszcza na kosztach prądu. Wybieramy energooszczędne produkty, często nie zastanawiając się, jak i dlaczego tak działają. Dowiedz się, czym jest żywotność, ale też dlaczego warto wybierać dobrej jakości LEDy.
Żywotność diody LED – czas, w którym zachowuje swoje pierwotne właściwości. To czas, w którym świeci z takim samym natężeniem, ale też taką samą barwą. Z upływem czasu może te właściwości tracić, a w efekcie przestać działać. Na żywotność bowiem ma wpływ wiele czynników, w tym jakość samych diod LED. Niska cena wynikająca z niskiej jakości kompozytów przekłada się na żywotność. Dlatego warto stawiać na dobrej jakości produkty, które zawierają jasne i określone specyfikacje techniczne. Diody LED jakości premium mogą świecić nawet do 50 tys. godzin, dużo dłużej niż standardowe źródła. Przy użytkowaniu przez kilka godzin dziennie, wytrzymają nawet kilkanaście lat. Przy czym wiele zależy też od warunków użytkowania.
• Nasze lustra z oświetleniem LED oferujemy w dwóch wariantach. Podstawowej żywotności 30 tys. godzin oraz Long Life o wyjątkowo długiej żywotności aż 70 tys. godzin.
Pewnie słyszałeś coś o Kelwinach i kolorze światła, ale może nie zastanawiałeś się, jaki te parametry mają wpływ na różne aspekty. Może nie wiesz, jaką barwę wybrać oraz do czego lepiej się sprawdzi. Sprawdź więc, czym są te podejrzane tysiące K i jak je zastosować.

Biała barwa światła LED – należy zdawać sobie sprawę, że kolor światła wpływa nie tylko na odpowiednie oświetlenie przestrzeni. Także na postrzeganie pomieszczenia, a nawet nasze samopoczucie i wzrok. Ważne jest, żeby odpowiednio dopasować ją do pomieszczenia oraz do zastosowania. Przedział pomiędzy 2700 a 3300K to barwa ciepła, subtelna i bardziej dekoracyjna, zbliżona do tradycyjnej żarówki, która ma 2800K. Przedział między 4000 a 4500K to barwa neutralna, najbardziej uniwersalna. Przedział 5000 a 6500K to barwa zimna, zalecana, gdy potrzeba silnego światła na przykład do pracy.
• Barwy z naszej oferty to: biała ciepła 3000K, biała neutralna 4000K i biała zimna 6000K. Oferujemy też opcję Dual LED ze zmianą temperatury barwowej włącznikiem dotykowym.
Światło to nie tylko oświetlenie. Brzmi jak masło maślane? Oświetlenie potrzebujemy ze względów praktycznych i funkcjonalnych. Natomiast światło jako takie może służyć względom estetycznym i ozdobnym, a nawet wpływać na nasze samopoczucie. Sprawdź, co to tajemnicze RGB.

Barwa RGB – to przestrzeń barw powstałych w oparciu o właściwości odbiorcze naszego oka. Jest to mieszanka trzech wiązek światła – czerwonej, zielonej oraz niebieskiej. Skrót RGB pochodzi od pierwszych liter angielskich nazw tych kolorów. Są używane w różnych urządzeniach elektronicznych do mieszania kolorów. Dzięki ich połączeniu każdy kolejny kolor może być dalej mieszany. To rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić do wnętrza kolor i unikalną atmosferę.
• Nasza oferta to opcja wyboru kolorów i regulacji ich zmiany przy wykorzystaniu sterownika LED. Można tworzyć kompozycje kolorów, w tym uzyskać białą barwę światła.
Gęstość to stosunek masy danej ilości substancji do zajmowanej objętości, tu diod na taśmie LED. Zobacz, jak małe, niepozorne diody w większej ilości mogą wpływać na efekty generowane przez światło. Od subtelnego i delikatnego, poprzez jaśniejsze, aż po intensywne oświetlenie.
Gęstość LED – liczba diod na 1 metrze taśmy. Najczęściej spotykane trzy to 30 LED/m – zwykle w taśmach RGB. Zapewnia efekt łuny i minimalizuje koszty taśmy i prądu. Gęstość 60 LED/m zapewnia większą ilość światła na taśmach jednokolorowych. Generuje niewielki efekt linii światła.
Gęstość 120 LED/m stosowana w przypadku małych diod ze względu na wielość taśm. Zapewnia płynniejszy efekt linii światła i lepsze jego rozproszenie. Spotyka się też gęstość 240 LED/m.
• Oferujemy taśmy o gęstości 60 LED dla subtelnego oświetlenia, 120 LED dla intensywnego światła i opcję Linear LED ze szczególnie wysoką gęstością diod dla jednolitego światła.
Włącznik ścienny to standard? Nie w dzisiejszych czasach. W kółko przesuwamy palcem po ekranie telefonu czy tabletu. Lustro LED to jak ekran, w którym widzisz siebie, też włączysz je palcem. Co więcej, wystarczy gest ręki, żeby włączyć światło przy użyciu czujnika ruchu.
Włącznik dotykowy i sensoryczny – pierwszy pozwala sterować oświetleniem za pomocą dotyku. Zintegrowany z powierzchnią lustra włącznik na tafli zwykle jest podświetlony. Drugi umożliwia wygodne włączanie i wyłączanie bez dotyku, poprzez wykonanie ruchu ręką w pobliżu czujnika z promieniem IR.
• Oprócz dwóch wymienionych, oferujemy też opcję sterowania oświetleniem standardowym włącznikiem ściennym po podłączeniu lustra bezpośrednio do sieci.
Mamy nadzieję, że te porady były przydatne w kwestii wyboru rodzaju oraz parametrów taśm LED. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji bardziej ogólnych o lustrach LED, w tym o możliwościach i aspekcie aranżacyjnym, zachęcamy do przeczytania tego wpisu.
Polecane lustra z LEDami:
Lustro owalne w ramie czarnej MDF SLIM z podświetleniem - OLI LED - kolor ramy do wyboru
Aktualności:

Nowoczesne lustra łazienkowe – elegancja i inteligentne funkcje w jednym
Poznaj rewolucję w aranżacji łazienki! W naszym najnowszym wpisie dowiesz się, jak nowoczesne lustra z inteligentnym podświetleniem LED łączą elegancję z funkcjonalnością ułatwiając codzienne rytuały. Sprawdź, jak technologia zmienia oblicze Twojego wnętrza!
Czytaj dalej
Lustra nad komodę — w salonie i nie tylko
Komoda kojarzona jest z przechowywaniem bielizny osobistej i drobnej odzieży. Dlatego stała się popularnym elementem wyposażenia sypialni. Jednak i w salonie znajduje szerokie zastosowanie jako mebel na dokumenty, najróżniejsze drobiazgi czy bieliznę stołową.
Czytaj dalej
Styl Quiet luxury we wnętrzach — trend oraz filozofia minimalizmu i luksusu
Aranżacje wnętrz często wykonywane są z wykorzystaniem konkretnego stylu. Niektóre są ponadczasowe, inne stają się popularne i modne lub co jakiś czas do łask wracają. Niektóre znane są od dawna, ale pojawiają się też nowe trendy. Do takich nurtów należy quiet luxury.
Czytaj dalej
Wnętrza w stylu japandi — modne połączenie dwóch kultur
Projektowanie wnętrz stwarza mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Jednak w przypadku wyboru określonego stylu, pewne zasady je ograniczają i narzucają rozwiązania. Style wnętrzarskie kierują się konkretnymi regułami w kwestii wykorzystania materiałów, faktur...
Czytaj dalej
Lustra z LEDami – jakie możliwości i efekty kryje w sobie to światło?
Od kiedy pojawiły się lustra LED, nie tylko zyskały dużą popularność. Stały się także synonimem nowoczesnego i eleganckiego stylu, który wciąż nie wychodzi z mody. Najczęściej są wybierane do łazienek. W tym pomieszczeniu szczególnie potrzebne jest światło...
Czytaj dalej
Jak podłączyć lustro LED samodzielnie?
Lustra LED można teraz znaleźć w niemal każdej łazience, a często również pojawiają się w sypialniach i garderobach. Taki dodatek rozjaśnia pomieszczenie i sprawia, że jest bardziej stylowe. Jednak często wahamy się nad jego wyborem, ponieważ mamy wątpliwości jak podłączyć lustro LED samodzielnie.
Czytaj dalej
Płytki lustrzane w dekoracji: od kuchni po sypialnię
Płytki lustrzane to nowoczesna forma dekoracji na ściany w naszych domach. Świetnie prezentują się jednak nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale także komercyjnych. Pozwalają uzyskać świetny efekt dekoracyjny, który dostosowany do charakteru wnętrza stworzy wizualnie niesamowitą aranżację.
Czytaj dalej
Duże lustro stojące – dekoracyjny element aranżacji wnętrz
Praktyczne wyposażenie, funkcjonalny dodatek czy niezbędny element. Tak można określić użyteczną rolę luster we wnętrzach. Jest jednak i druga strona, czyli funkcja albo typowo dekoracyjna, albo połączenie obu aspektów. Bo w tym przypadku funkcjonalność może iść w parze z estetyką. A w takiej, podwójnej roli, z pewnością świetnie sprawdzą się duże lustra stojące.
Czytaj dalej
Pomysł na sypialnie w nowoczesnym i eleganckim wydaniu
Można powiedzieć, że sypialnia jest niemal najważniejszym miejscem w naszym domu. To dlatego, że spędzamy w niej dużą część doby. Spełnia ona również bardzo ważną funkcję — jest miejscem, gdzie wypoczywamy. Warto sprawić, że będziemy czuć się w niej dobrze i przytulnie.
Czytaj dalej
Jak uniknąć parowania luster w łazience?
Zaparowane lustra to zmora podczas gorącej kąpieli lub prysznica. Mamy na to jednak kilka sposobów, które mogą temu zapobiec. We wcześniejszym artykule, w którym podawaliśmy sposoby na to, aby nasze lustro odzyskało dawny blask, wspomnieliśmy również o dwóch niezawodnych sposobach radzenia sobie z osiadającą parą. Te dwa sprawdzone triki to gliceryna i pianka do golenia...
Czytaj dalej