Kreatywny pokój nastolatka z wykorzystaniem lustra

Lustro w pokoju nastolatka

Dojrzewania to burzliwy okres w życiu człowieka i często nie jest łatwy ani dla nastolatka, ani dla jego otoczenia. Młodzi ludzie przede wszystkim cenią sobie prywatność, więc najchętniej całe przygotowanie do wyjścia z domu wykonaliby w swoim pokoju, a do tego niezwykle użyteczne może okazać się lustro. Należy jednak odpowiednio je dopasować, tak by sprawdziło się nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także wizualnym. Jak najlepiej jest więc wybrać lustro dla nastolatka? Czy lepiej sięgnąć po lustra wiszące, czy stojące? Na jaki kształt się zdecydować? Przy tej kwestii rodzi się wiele pytań, które sprawiają, że zakup lustra wydaje się być niezwykle skomplikowaną kwestią, a wcale nie musi tak być.

Indywidualne podejście kluczem do sukcesu

Dla nastolatków ważne jest wyrażanie siebie poprzez ich wygląd, zachowanie, ale także pokój, powinien więc być on dopasowany do ich wizji. Dlatego też przy wyborze lustra, które uzupełni wystrój pomieszczenia, ważne jest skonsultowanie wyboru z osobą, która będzie z niego korzystała. Nie zawsze jednak młodzi ludzie będą wiedzieli czego dokładnie chcą, dlatego nie należy bać się podawać im własnych propozycji, lub skorzystać z pomocy naszego personelu, który dołoży wszelkich starań by jak najlepiej doradzić w kwestii wyboru modelu.

Kiedy szukamy odpowiedniego lustra powinniśmy przede wszystkim dopasować je do pomieszczenia. Nie chcemy, żeby było za małe lub za duże, dałoby to niepożądany komiczny efekt. Jeśli mamy do dyspozycji dużo wolnej przestrzeni możemy zdecydować się na chociażby lustro stojące. Wówczas mamy możliwość dopasowania jego szerokości i koloru ramy czy podstawki do wystroju pomieszczenia. Dzięki temu możemy dopasować je zarówno do nowoczesnego pokoju, jak i nadać mu bardziej tradycyjny wygląd. Stojące lustro daje możliwość ozdobienia go na przykład przy użyciu światełek powieszonych wokół ramy. Warto zdecydować się na ciepłą barwę oświetlenia, która stworzy przyjemny nastrój. Do ramy można również przyczepić zdjęcia, które sprawią, że lustro zyska bardziej personalny charakter i będzie dostarczać miłych wspomnień przy każdym użytkowaniu.

Mniejsze lusterka stojące na szafkach lub wiszące na ścianie również dobrze sprawdzą się jak dopełnienie wystroju, pozwolą się w nich przejrzeć, zrobić makijaż czy poprawić włosy. Są szczególnie dobrym pomysłem w momencie gdy pokój jest mały i nie daje nam wielu możliwości. Ciekawe może okazać się umieszczenie kilku małych luster nad łóżkiem. Sprawdzą się nie tylko okrągłe modele, ale także te o mniej typowych kształtach, czy nawet odpowiednio umieszczone kwadratowe i prostokątne lustra. Ich ustawienie jest dowolne, więc można dać ponieść się wyobraźni i stworzyć własny, niepowtarzalny wzór. W naszej ofercie znajduje się wiele produktów o małych rozmiarach, a także przygotowane zestawy. 

Jednak tym, co może sprawdzić się najlepiej są duże lustra na ścianach lub szafach. Sprawdzą się przy dużych i małych przestrzeniach, wypełniając pierwsze i optycznie powiększając drugie. Pozwolą zobaczyć całą sylwetkę i nie zajmą dużo miejsca, ponieważ są umieszczone na ścianie lub szafie. Dzięki temu da się postawić mniejsze meble (np. fotele, pufy) przed nimi i wciąż widzieć swoje odbicie nad nimi. Alternatywą może być użycie kilku mniejszych luster, na przykład czterech mniejszych prostokątnych modeli lub użycie nietypowych kształtów, które mogą dać bardziej ciekawy efekt.

Dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na niestandardowe kształty, które nadadzą bardziej kreatywny wygląd pomieszczeniu. W naszym katalogu można znaleźć wiele nietypowych modeli, które doskonale nadadzą się do pokoju nastolatka, a w przypadku gdy żaden z nich nie okaże się być odpowiedni istnieje możliwość zamówienia lustra robionego na wymiar według własnego projektu. 

Istnieje wiele sposobów żeby dodać kreatywności do pokoju nastolatka przy pomocy lustra, najważniejsze by dobrze dopasować je do wystroju. Nasza oferta posiada wiele różnych modeli, które dobrze poradzą sobie w każdym wnętrzu. Ważne jest odpowiednie gospodarowanie dostępną przestrzenią.

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.