Lustro - na jakie się zdecydować

Wybór, który odzwierciedli wnętrze

W każdym mieszkaniu czy domu powinno znaleźć się co najmniej jedno lustro, ale przeważnie decydujemy się na zakup kolejnych. Jest to kwestia wygody, bo dzięki temu możemy sprawdzić swój wygląd nie tylko w łazience, ale na przykład także w sypialni lub garderobie, w której się stroimy, lub w korytarzu zaraz przed wyjściem na zewnątrz. Innym czynnikiem jest to, że lustra świetnie sprawdzą się jako element dekoracyjny i coraz częściej decydujemy się na ich zakup właśnie z tego powodu. A skoro chętniej je kupujemy, ważne jest by wiedzieć jakie najlepiej wybrać. 

Lustro sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna i zależna od pomieszczenia i jego wystroju, jest jednak kilka charakterystycznych cech lustra, które zawsze sprawdzą się w danym miejscu. Jeśli więc szukamy lustra do łazienki bardzo często dobrym wyborem może okazać się lustro bez ram, lub w cienkiej oprawie. Takie modele umożliwią odbicie jak największej przestrzeni przy minimalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca. Powinno być na tyle szerokie by wygodnie było nam je wykorzystywać do codziennej higieny co więcej, większa powierzchnia lustra pomoże nam optycznie powiększyć pomieszczenie. Oprócz tradycyjnych prostokątnych modeli, w przypadku łazienki możemy sięgnąć po okrągłe, owalne i zaokrąglone lustra, dzięki którym wygładźmy nieco wygląd pomieszczenia. Dobrze nadadzą się lustra z oświetleniem LED, które poza swoją standardową funkcjonalnością pomogą nam również rozjaśnić łazienkę i ułatwią wykonywanie codziennych czynności higienicznych. 

W przypadku sypialni czy garderoby z pewnością rozważymy raczej wysokie lustra, które pozwolą nam zobaczyć całą sylwetkę i ubranie. Do tych pomieszczeń chętnie wybieramy duże wiszące modele naścienne lub stojące. Te drugie dobrze sprawdzą się jeśli mamy do zagospodarowania w pokoju wolny róg. Ich dużą zaletą jest to, że możemy je łatwo przenosić, więc zmiana wystroju nie jest problemem. Lustra wiszące na ścianie pozwolą nam za to oszczędzić przestrzeń, dzięki czemu nadadzą się świetnie do małych pomieszczeń. Alternatywą są lustra oparte o ścianę, należy ich jednak unikać jeśli mamy tendencję do przypadkowego wywracania przedmiotów lub do pomieszczenia mają dostęp dzieci lub zwierzęta.

Lustro umieszczone w salonie będzie pełnić głównie funkcję dekoracyjną, dlatego tu szczególną uwagę należy zwrócić na styl w jakim ma być wykonane oraz jego właściwe umiejscowienie. W naszym katalogu znajdują się modele dla niemal każdego stylu wystroju, które pozwolą go podkreślić i dopełnić. Sprawdzą się zarówno duże, jak i małe modele. Jeśli chodzi o jego miejsce, dobrym pomysłem będzie umieszczenie go naprzeciwko dekoracji lub elementu, który chcemy wyeksponować, lub optycznie zwiększyć jego ilość. Unikać za to należy umiejscawiania go naprzeciwko kanapy lub foteli, ponieważ mogłoby wprowadzać siedzące tam osoby w zakłopotanie tworząc bardzo niezręczną atmosferę. 

Kolejnym miejscem, w którym lustro sprawdzi się doskonale zarówno pod względem jego funkcjonalności jak i atutów wizualnych jest korytarz lub przedpokój. Zdecydowanie dla tego miejsca powinniśmy wybrać duże pionowe lustro, które pozwoli nam zobaczyć całą sylwetkę tuż przed wyjściem lub po wejściu. Powinno być ono dobrze przymocowane do ściany lub szafki, ponieważ mogłoby zostać łatwo uszkodzone przy pośpiechu towarzyszącemu wychodzeniu. Tutaj również sprawdzi się powiększająca przestrzeń zdolność zwierciadła, zwłaszcza jeśli ustawimy je naprzeciw przejścia do kolejnego pomieszczenia. 

Wybór nie musi być trudny

Jeśli wybór lustra okazuje się być bardziej skomplikowany niż mógłby się wydawać, zawsze dobrą opcją może być skonsultowanie wyboru z naszym personelem, który postara się jak najlepiej doradzić w tej kwestii. Dzięki temu nabyty przez nas model będzie nie tylko dobrze zgrywał się ze stylem pomieszczenia, ale także podkreśli jego atuty. Jeśli jednak chcemy samodzielnie podjąć te decyzję, w naszym katalogu znajduje się szeroki wybór luster, który sprawi, że każdy znajdzie coś dopasowanego do swojego gustu. A jeśli nawet tam nie znajdzie się odpowiedni model, oferujemy również możliwość zakupu lustra robionego na wymiar. 

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.