We współczesnych trendach w projektowaniu wnętrz coraz częściej królują nietypowe, odważne elementy dekoracyjne, czyli lustra asymetryczne. Dzięki nim przestrzeń nabiera głębi, charakteru i niepowtarzalnego stylu. Lustra asymetryczne mają zdolność do przekształcania tradycyjnych pomieszczeń w artystyczne wnętrza, w których każdy kąt i odbicie staje się częścią większej, harmonijnej całości. Oto, jak ciekawie możesz wpleść je w design Twojego salonu, tworząc przestrzeń, która zachwyci nie tylko domowników, ale i gości.

Forma i wymiary to podstawa

Lustra asymetryczne mogą mieć różne formy, np. geometryczne, organiczne, faliste itp. Wybierz taki kształt, który pasuje do stylu Twojego salonu i harmonizuje z innymi elementami wyposażenia. Pamiętaj, że lustro powinno być proporcjonalne do ściany, na której je zawieszasz. Nie wybieraj zbyt dużego lub zbyt małego lustra, które mogłoby zaburzyć proporcje pomieszczenia. Dodatkowo, wybór odpowiedniego kształtu może wpłynąć na odczucie przestrzeni. Lustra o pionowych kształtach mogą optycznie podnieść sufit, podczas gdy poziome mogą poszerzyć pomieszczenie.

Pojedyncze czy w zestawie?

Lustra asymetryczne mogą być umieszczone pojedynczo lub w zestawie, tworząc ciekawe kompozycje. Jeśli chcesz stworzyć efektowną ścianę z luster, możesz wybrać lustra o różnych kształtach i rozmiarach. Ważne, aby utrzymać spójność kolorystyczną i stylistyczną. Możesz też zastosować symetrię lub asymetrię w układzie luster, w zależności od tego, czy chcesz uzyskać bardziej klasyczny czy nowoczesny efekt. 

Wybór między pojedynczym lustrem, a zestawem zależy od indywidualnych preferencji i wielkości dostępnej przestrzeni.

Kwestia ramy

Nie każde lustro musi być oprawione, jednakże ramy luster mogą być wykonane z różnych materiałów, np. drewna, tworzywa MDF itp. Mogą one podkreślać kształt lustra lub stanowić dodatkową ozdobę. Jeśli chcesz uzyskać minimalistyczny lub industrialny wygląd, możesz wybrać lustro bezbramkowe lub z prostą ramą MDF. Jeśli chcesz dodać trochę ciepła lub elegancji do wnętrza, możesz wybrać lustro z drewnianą lub złotą ramą

Nie zapomnij również o tym, że ramy mogą pełnić funkcję praktyczną, chroniąc krawędzie lustra przed uszkodzeniami.

Odpowiednie umiejscowienie i oświetlenie

Lustra o nieregularnych kształtach mogą być zarówno zawieszone, jak i oparte o ścianę. Możesz umieścić lustro na nad sofą, komodą, kominkiem, w rogu salonu lub w dowolnym innym miejscu, które chcesz ożywić lub powiększyć optycznie. 

Pamiętaj też o dobrym oświetleniu lustra, które może podkreślić jego kształt i odbijać światło w pomieszczeniu. Możesz użyć lamp wiszących, stojących lub świeczników, aby stworzyć przyjemną atmosferę. Aby zminimalizować koszty możesz wybrać gotowe lustro z podświetleniem LED. Właściwe umiejscowienie oświetlenia może również pomóc w uniknięciu niepożądanych refleksów czy cieni, które mogą zaburzyć odbicie w lustrze.

Nasze lustra asymetryczne:

Aktualności:

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.