Lustro to nie tylko element dekoracyjny, ale także praktyczny dodatek do łazienek, saun, stref spa i krytych basenów. W tych miejscach wilgotność jest wysoka i lustra mogą szybko ulegać procesowi korozji, co zamiast dodawać uroku, sprawia, że stają się mało atrakcyjnym elementem wyposażenia. Wybierając jednak odpowiedni rodzaj szkła, możemy uniknąć tych problemów i przedłużyć żywotność naszych luster.

Co to jest korozja i czym się objawia?

Niestety lustra są narażone na korozję, która może znacząco wpłynąć na ich wygląd i funkcjonalność. Korozja na lustrze to nic innego, jak nieestetyczne, ciemne plamy na dnie powierzchni lustra, które wskazują o jego uszkodzeniu. Gdzie szukać pierwszych oznak korozji? Pierwsze oznaki korozji najczęściej pojawiają się na krawędziach lustra, gdzie zazwyczaj gromadzi się najwięcej wody lub resztek płynów do czyszczenia.

Które lustra są najbardziej narażone na korozję?

Korozja występuje szybciej na lustrach, które zostały jedynie przycięte do danego wymiaru, bez odpowiedniego oszlifowania krawędzi. Na takich lustrach wilgoć łatwo przenika do wnętrza szkła, tym samym przyspieszając proces korozji. Jest to szczególnie istotne w miejscach o wysokim poziomie wilgotności, takich jak łazienki, sauny, spa czy kryte baseny. Proces korozji jest powolny, ale raz rozpoczęty, nieustannie postępuje i zajmuje coraz większą powierzchnię lustra. Ten proces jest niemożliwy do odwrócenia.

Jak zapobiegać korozji?

Jednym ze sposobów zabezpieczania lustra przed korozją jest osadzenie lustra we wnęce między płytkami, a następnie położenie szczelnej warstwy silikonu pomiędzy krawędzią płytek, a szkłem. To pomoże chronić lustro przed wilgocią. W przypadku montowania lustra w tradycyjny sposób (krawędzie są odsłonięte) należy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Chociaż te metody mogą wydłużyć żywotność lustra, nie zapewnią pełnej ochrony. Kluczem do trwałości lustra, które odbija obraz z wysoką refleksyjnością i bez zniekształceń, jak i zapobiega korozji, jest dobór odpowiedniego szkła. 

Nasze lustra są wykonane z najwyższej jakości szkła, które zostało starannie dobrane do warunków pracy w wilgotnych pomieszczeniach (np. łazience). Dbamy o każdy najmniejszy szczegół w procesie produkcji, aby zapewnić naszym Klientom trwałe, bezpieczne i estetyczne produkty. Stawiamy na jakość i precyzję wykonania, co przekłada się na długowieczność naszych luster. 

Dodatkowo oferujemy możliwość dokupienia maty antyparowej z dedykowanym włącznikiem. Ten innowacyjny element grzejny jest montowany w centralnej części lustra, skutecznie eliminując wilgoć, która gromadzić się na powierzchni lustra. To nie tylko zapobiega powstawaniu pary na lustrze, ale także pomaga w utrzymaniu jego klarowności i długowieczności, nawet w najbardziej wilgotnych warunkach.

Nasze lustra do łazienki:

Aktualności:

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.