Lustro okrągłe czy w złotej ramie – modne lustra 2020

Lustro okrągłe czy w złotej ramie – modne lustra 2020

Obecnie możemy zaobserwować pewną ciekawą sytuację, która ma miejsce w aranżacji wnętrz, a mianowicie klasyka i nowoczesność idące ramie w ramię, a nawet mieszające się ze sobą w niektórych stylach. Z jednej strony mamy styl vintage, który skupia się na powrocie do dawnych lat, z drugiej strony niezwykle popularne nowoczesne i minimalistyczne wystroje o prostych aranżacjach bez natłoku dekoracji, oraz style które chętnie łączą klasykę z odrobiną współczesnego designu. A w tym wszystkim odpowiednie lustra, które dopełniają dekorację tych stylów i również mają swoje trendy. Warto dowiedzieć się jakie modele szczególnie zwróciły na siebie uwagę w 2020 roku i czym zaskarbiły sobie zadowolenie klientów.

Uniwersalna doskonałość

Prostota i elegancja jaką kryją w sobie okrągłe, eliptyczne i w jakikolwiek sposób zaokrąglone lustra zdołała odsunąć nieco na drugi plan tradycyjne prostokątne zwierciadła. Pozbawione kątów kształty okazały się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o trendy luster w 2020 roku i nie ma w tym nic dziwnego. Okazały się być bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Szczególną uwagę udało się zdobyć okrągłym modelom, które jak się okazało świetnie radzą sobie w parach i grupach, ale także pojedynczo. Koło jest wszak uznawane za kształt doskonały i faktycznie doskonale się sprawdziło. Co może być dla niektórych zaskoczeniem, przyjęły się zarówno małe jak i sięgające sufitu średnice. Zachwyciły nas modele w różnorakich ramach, ale także te ich pozbawione. Dzięki temu, że mogły znaleźć swoje miejsce we wnętrzu urządzonym w dowolnym stylu, zawitały w licznych łazienkach, sypialniach i salonach, w każdym doskonale się prezentując. 

Okrągłe lustra świetnie wpasowały się w inny trend, który jeszcze bardziej pomógł im sięgnąć szczytu – oświetlenie LED, które perfekcyjnie współgra z ich kształtem. Dzięki ich kształtowi światło może znajdować się dookoła całej tafli, równo oddalone od jej środka. Daje to efekt idealnego oświetlenia nie tylko ściany za lustrem, ale także tego co znajduje się przed nim. Nasze modele posiadają oświetlenie znajdujące się za powierzchnią zwierciadła, co w przypadku okrągłym modeli sprawia, że wyglądają one niemal jak promieniujące słońce. 

Elegancja w dobrym stylu

Obok okrągłych luster na naszych ścianach zawitały także lustra w złotych ramach i nie chodzi tu wyłącznie o te bogato zdobione modele we wnętrzach glamour, ale także prostsze i bardziej uniwersalne, które spotkały się z ciepłym przyjęciem w bardziej minimalistycznych wnętrzach. Złoty kolor może kojarzyć nam się właśnie z przepychem i bogactwem, ale przy odpowiedniej aranżacji może on wyglądać skromnie i nadać pewnej lekkości zwierciadłu, zwłaszcza w porównaniu do ciemnych framug. Są fantastycznym wyborem, gdy chcemy wprowadzić nieco elegancji do naszego wystroju, ale unikać wymyślnych ozdób. Do tego warto dodać, że niesamowicie prezentują się na ciemniejszych ścianach, zgrabnie odcinając się od nich przy pomocy kontrastu, ale równie pięknie będą wyglądać na jasnym tle, nie od dziś w końcu wiadomo, że biel i złoto świetnie się razem sprawdzają. 

Przy lustrach w ramach mamy całkiem duży wybór kształtów i rozmiarów, dzięki czemu wpasują się w każdą przestrzeń. Od dużych luster ze szprosami, które będą świetnym wyborem do wnętrz loftowych, po małe, ozdobne modele, które pomogą nam dopełnić dekorację. Złote ramy luster w naszym katalogu nie ograniczają się tylko do tych prostych i nowoczesnych, miłośnicy klasycznych wystrojów również znajdą coś dla siebie. Modele z lekkim zdobieniem lub trochę bardziej odważne projekty, które można tam znaleźć nadadzą się do bardziej eleganckich wnętrz lub pomogą dodać tej elegancji prostszym projektom. 

Bez względu na to, czy szukamy czegoś nowoczesnego czy klasycznego, czy chcemy postawić na okrągły kształt, czy bardziej zależy nam na szykownej ramie, wybór dostępnych modeli jest na tyle bogaty, że na pewno znajdziemy coś, co sprawdzi się w naszym wnętrzu. Możemy nawet połączyć oba trendy i zdecydować się na okrągłe lustro w złotej ramie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której można znaleźć wiele wspaniałych modeli, a także do sprawdzenia naszych luster na wymiar, jeśli wnętrze wymaga czegoś bardziej unikatowego. 

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.