Czyść lustro z umiejętnością! Choć mycie lustra może przypominać mycie okien, istnieją pewne specyficzne zasady, które warto znać, aby zapewnić, że Twoje lustro pozostanie lśniące i bez smug przez długi czas.

 

1.      Przygotuj niezbędne narzędzia: Przygotuj spryskiwacz, miękką ściereczkę lub gazetę, a także specjalny płyn do mycia luster. Płyny do mycia szyb są często zbyt agresywne dla delikatnej powierzchni lustra i mogą ją uszkodzić, dlatego lepiej korzystać z produktów przeznaczonych do mycia lustr.

2.      Nie używaj zbyt dużo płynu: Zbyt duża ilość płynu może spowodować powstanie smug, a w najgorszym przypadku - uszkodzenie ramy lustra, jeśli płyn dostanie się pod nią. Lepiej jest niewielką ilość płynu nałożyć na ściereczkę, a nie bezpośrednio na lustro.

3.      Zastosuj technikę krzyżową: Najlepszym sposobem na uniknięcie smug jest czyszczenie lustra za pomocą techniki krzyżowej. Zacznij od górnego rogu lustra i poruszaj ściereczką z góry na dół, a potem z lewej na prawą stronę, tworząc wzór X.

4.      Konserwacja: Po dokładnym umyciu i wysuszeniu lustra, możesz zastosować odrobinę alkoholu izopropylowego na miękką ściereczkę i delikatnie przetrzeć lustro. Alkohol ten pomoże zlikwidować wszelkie pozostałości i zapewni dodatkowy połysk.

5.      Unikaj bezpośredniego światła słonecznego: Jeżeli to możliwe, unikaj czyszczenia lustra w bezpośrednim świetle słonecznym. Słońce może powodować szybkie wysychanie płynu czyszczącego, co prowadzi do powstawania smug.

Pamiętaj, że regularna pielęgnacja lustra jest kluczem do jego długowieczności. Delikatne czyszczenie, odpowiednie produkty i techniki pomogą Ci utrzymać lustra w nienagannym stanie, odbijającym prawdziwe piękno Twojego domu.

W naszej ofercie posiadamy 3 rodzaje ściereczek impregnujących do luster:

      Saszetka ze ściereczką nasączoną impregnatem Fog Clear Wipes ANTYPARA - zabezpiecza powierzchnie szklane przede wszystkim przed tworzeniem się na powierzchni tafli pary. Dodatkowo zwiększa odporność na zabrudzenia, zmniejsza ryzyko zarysowań. Ogranicza wpływ zanieczyszczeń, na które szkło/lustro jest narażone.

      Saszetka ze ściereczką nasączoną impregnatem Repel Wipes NANOTECHNOLOGIA - preparat tworzy powłokę antyelektrostatyczną i dezodoryzującą oraz utrudnia osadzanie się kurzu, co pozwala dłużej utrzymać powierzchnie w czystości. Ma działanie nanotechnologiczne: nie zmienia barwy powierzchni, posiada właściwości hydrofobowe i oleofobowe. Stwarza efekt self cleaningu i perlenia. Powierzchnia zaimpregnowana nie przyjmuje brudu, a woda przybiera postać perełek.

      Saszetka ze ściereczką nasączoną impregnatem Rain Clear - to impregnat, który łączy w sobie działanie niewidzialnej wycieraczki i doskonałego środka impregnującego powierzchnie szklane. Zabezpiecza przed powstawaniem pary wodnej na szkle, lustrach i lusterkach.

Nasze najnowsze Lustra:

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.