Lustro to nieodzowny element każdej łazienki. Nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną, optycznie powiększając i rozjaśniając pomieszczenie. Jednak, aby lustro spełniało swoje zadanie, należy odpowiednio je zamontować. Istnieją dwa główne sposoby montażu luster w łazience: zlicowane z płytkami lub w głębi.

Lustro zlicowane z płytkami

Lustro zlicowane z płytkami oznacza, że lustro jest przyklejone do ściany na tej samej wysokości co płytki. Taki sposób montażu jest prosty i szybki, a także pozwala na łatwe dopasowanie lustra do dowolnego kształtu i rozmiaru ściany. Lustro montowane w ten sposób nadaje się do łazienek o niewielkiej powierzchni, ponieważ nie zajmuje dodatkowej przestrzeni. Jednak, aby lustro zlicowane z płytkami wyglądało estetycznie, należy zadbać o odpowiednie wykończenie krawędzi lustra, np. za pomocą listew lub profili aluminiowych. Ponadto, takie lustro może być narażone na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. W wilgotnych pomieszczeniach, lustra narażone są na korozję. O tym, czym jest korozja i jak jej zapobiegać pisaliśmy tutaj.

Lustro montowane we wnęce

Lustro montowane w głębi oznacza, że lustro jest umieszczone w specjalnej wnęce w ścianie, która jest wyłożona płytkami lub innym materiałem. Taki sposób montażu jest bardziej skomplikowany i wymaga odpowiedniego przygotowania ściany. Lustro montowane w ten sposób nadaje się do łazienek o większej powierzchni, ponieważ tworzy efekt głębi i przestrzeni. Lustro montowane we wnęce ma również kilka zalet praktycznych: jest lepiej chronione przed wilgocią i uszkodzeniami, a także umożliwia schowanie za nim dodatkowych elementów, np. oświetlenia. Jednak, aby lustro montowane w głębi prezentowało się dobrze, należy dopasować jego wielkość i kształt do wnęki oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Podsumowując, wybór sposobu montażu lustra w łazience zależy od wielu czynników, takich jak: wielkość i kształt łazienki, styl i kolorystyka płytek, preferencje estetyczne i funkcjonalne użytkownika. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na lustro zlicowane z płytkami czy montowane w głębi, ważne jest, aby wybrać lustro wysokiej jakości i odpowiednio je zamontować. W ten sposób zapewnimy sobie komfort i przyjemność korzystania z lustra w łazience.

Nasze lustra:

Aktualności:

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.