Łazienka w męskim stylu

Łazienka w męskim stylu

Nie ma żadnych wątpliwości, że kobiety i mężczyźni bardzo się od siebie różnią i nie chodzi tylko o ich wygląd. Mamy odmienne gusta, style i potrzeby, dlatego tak personalne miejsce jak łazienka będzie wyglądało inaczej w męskim, inaczej w kobiecym, a najpewniej jeszcze inaczej we wspólnym lokum. Tym razem jednak skupmy się na łazienkach w męskim stylu, które z pewnością mają swój urok i mogą przypaść do gustu także żeńskiej części czytelników. Warto więc dowiedzieć się czym charakteryzuje się taki wystrój i na co zwrócić uwagę projektując go.

Funkcjonalność i prostota

Nie od dziś wiadomo, że panowie często określani są mianem bardziej praktycznych, a co za tym idzie ich łazienka powinna odznaczać się tym samym. Wszystko co w niej jest powinno mieć swoją funkcję, nie ma tu więc miejsca na zbędne akcesoria i dużą ilość dekoracji. Kluczem do sukcesu jest umieszczenie wielu schowków, szafek, miejsc do których można schować ręczniki, kosmetyki, środki czystości tak, by nie leżały one na widoku. Dzięki temu panuje porządek, wszystko ma swoje miejsce, a samo pomieszczenie nie traci walorów estetycznych. 

Męska łazienka powinna odznaczać się kilkoma konkretnymi cechami: prostota, funkcjonalność, elegancja, wygoda. Do tego panowie często nie przepadają za przepychem i wybierają raczej minimalistyczne i surowe wystroje, dlatego świetnie sprawdzi się styl nowoczesny, w myśl zasady im mniej tym lepiej lub industrialny, który jasno mówi, że wszystko powinno mieć swoją funkcję. Mile widziana jest przestrzeń, dzięki której można swobodnie poruszać się po pomieszczeniu bez strachu że coś przewrócimy, dlatego tym bardziej nie ma sensu wstawiać tam zbyt wielu przedmiotów. Małe przestrzenie również mogą się sprawdzić, ale należy je odpowiednio zagospodarować. Szafki i wieszaki dobrze jest umieszczać blisko ścian, minimalizując zużycie wolnego miejsca. 

Dużą rolę grają tu kolory. Należy postawić na ciemne, stonowane kolory i dopełnić je kontrastem jasnych elementów. Dobrze sprawdzi się czerń i biel, ale także grafit, szarość, marmurowe barwy i elementy imitujące drewno. Ważne jest by wybrać dwa wiodące kolory lub zdecydować się na jeden główny, łazienki w tym stylu nie powinny być nimi przesycone. 

Jeśli chodzi o wyposażenie powinno się wybierać proste designy o geometrycznych kształtach. Wszystkie elementy powinny dobrze ze sobą współgrać wizualnie, ale przede wszystkim ważna jest funkcjonalność. W takich wystrojach nie ma miejsca na przypadkowość. Dodatkową zaletą będzie, jeśli łatwość utrzymania łazienki w czystości, dlatego lepiej unikać skomplikowanych mebli, których nie będziemy w stanie właściwie wyczyścić.

Lustro w centrum uwagi

Bez wątpienia ważną częścią będzie tu lustro, które z pewnością jest użytecznym elementem każdej łazienki. Powinno nie tylko wpasować się w styl w jakim urządzone jest pomieszczenie, ale także znajdować się w odpowiednim miejscu i posiadać właściwe rozmiary. Może ono powiększyć wizualne przestrzeń i pomóc odpowiednio ją oświetlić, sprawdzą się więc większe lustra, które poza walorami estetycznymi odznaczą się też funkcjonalną efektywnością, ułatwiając codzienną higienę. Nie znaczy to jednak, że mniejsze modele zupełnie się nie sprawdzą. Odpowiednio umieszczone nad umywalką mniejsze, okrągłe modele również będą mieć swój urok, a przy tym będą dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości. 

Dobrym pomysłem jest wybranie modeli z grubszą ramą, która podkreśli geometryczny kształt lustra i wpasuje je w resztę wystroju. Kolor zależny jest od barw jakie wybraliśmy do urządzenia pomieszczenia. Jeśli działamy zgodnie z zasadą kontrastu, czyli używamy ciemnego i jasnego koloru, rama lustra powinna odcinać się od barwy ścian. Czyli jeśli na przykład mamy czarne podłogi i białe ściany, framuga zwierciadła powinna być czarna. Jeżeli nie zależy nam na kontraście, wciąż powinniśmy wybrać kolor zależnie od reszty wyposażenia. Sprawdzą się brązy i szarości, lub ciemne odcienie innych barw. Przy niektórych wystrojach można też zdecydować się na lustro LED, wówczas ramę zamienimy na funkcjonalne oświetlenie. Zapraszamy do przejrzenia naszego katalogu, w którym znajdują się modele o różnych rozmiarach i dużym wyborze ram, a także wysokiej jakości lustra z oświetleniem LED.

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.