Jak powiesić lustro na ścianie?

Zamocowanie lustra na ścianie nie musi stanowić wielkiego problemu. Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań, jakie wykorzystamy podczas tej czynności. Lustro ma za zadanie udekorować wnętrze i wpłynąć na funkcjonalność. Miejsce montażu i rodzaj lustra sprawi, że optycznie powiększymy wnętrze i będziemy prezentować się w zwierciadle zdrowo i atrakcyjnie. Pamiętajmy o tym, że nieprawidłowo zamocowane lustro nie da pożądanych efektów. Jak zamontować lustro bez wiercenia? Jak i gdzie powiesić ten dodatek w domu?

Montaż lustra bez wiercenia

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie kleju do luster. W przypadku łazienki spełni on swoje zadania, a wilgoć nie wpłynie negatywnie na zamocowane zwierciadło. Aplikacja kleju odbywa się podobnie do aplikacji silikonu sanitarnego. Pomocny jest specjalny pistolet, który usprawni pracę. Ważny jest fakt, że po przyłożeniu lustra do ściany możemy lekko skorygować jego ustawienie. Klej jest bardzo wytrzymały i wiąże się nieco dłużej niż wspomniana taśma. 

Jak zamontować lustro?

Istnieją też inne metody na zamontowanie lustra do ściany. Jednym z nich jest przykręcenie lustra do ściany. To dobra opcja wtedy, gdy pomiędzy ścianą a lustrem nie jest położona glazura w łazience. Podczas prac remontowych można rozpocząć od zamontowania lustra na ścianie i obudowania go płytkami, co będzie prostszym rozwiązaniem. W tym przypadku jednak bardzo trudno będzie zdjąć lustro za jakiś czas, gdy zechcemy zmienić je na nowe. 

Wieszanie lustra - jak i gdzie powiesić?

Lustro musi znaleźć się w każdej łazience, dając domownikom komfort podczas codziennej pielęgnacji. Oczywiście warto też dobrać efektowne lustra do sypialni lub salonu. Spełnią swoją rolę również w przedpokoju, optycznie powiększając małą przestrzeń i ją doświetlając. Poza walorami użytkowymi wskazać należy funkcje dekoracyjne. Coraz częściej stosujemy piękne lustra z unikalnymi ramami w pokoju dziennym, sypialni, czy też salonie. 

Popularnym miejscem na powieszenie lustra jest ściana za kanapą. Tutaj spotykane są też dekoracyjne ramki i obrazy, natomiast lustro stanowi ciekawy zamiennik tych ozdób. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie szklanej tafli nad komodą lub kominkiem. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zwróćmy uwagę na to, jakie przedmioty będą się odbijać w lustrze. Nie powinniśmy wieszać tego przedmiotu naprzeciwko okna, gdyż nie spełni swojej roli. 

Mocowanie lustra do ściany

Po wybraniu odpowiedniego miejsca pozostaje zamocowanie lustra do ściany w salonie. Łatwo wykonamy tą czynność dzięki specjalnym kołkom, samoprzylepnym haczykom, dwustronnej taśmie, czy z użyciem kleju. Wiele zależy od wielkości i kształtów lustra, które będzie zdobiło wnętrze. W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzi się także oparcie lustra o ścianę na komodzie lub na podłodze. 

Lustra na ścianie jak je wieszać

Zamocowanie lustra na ścianie wymaga precyzji i dokładnego wyznaczenia granic, w jakich zamierzamy powiesić ten element aranżacyjny. Większe gabarytowo tafle z pewnością trudniej będzie zamocować, jednak z pomocą drugiej osoby i z użyciem odpowiednich narzędzi zadanie przebiegnie sprawnie. Zamocowanie lustra na ścianie z kafelkami jest możliwe jedynie z użyciem wiercenia otworów w glazurze. Te czynności lepiej pozostawić specjalistom, którzy posiadają doświadczenie w tej sferze. Konieczne jest wytyczenie zamocowań zgodnie z poziomicą i takie wykonanie, aby szkło wytrzymało ich nacisk. 

Polecane Lustra:

Produkt dodany do porównania

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.